Młodzież na górskim szlaku
Opublikowano w

Nasz udział w rajdzie "Sudety 2026"

W dniach 22–23.05.2026 uczestniczyliśmy w 47 Ogólnopolskim Rajdzie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych „SUDETY 2026”, organizowanym przez DMOW w Wałbrzychu.
Opublikowano: 25.05.2026

Podczas dwóch intensywnych dni przemierzaliśmy malownicze szlaki Gór Izerskich i Karkonoszy.

Pierwszego dnia pokonaliśmy około 23 km trasy oraz 1177 m przewyższenia, docierając m.in. na Szrenicę i do Śnieżnych Kotłów. Drugi dzień to 18-kilometrowa pętla (256 m przewyższenia) z Polany Jakuszyckiej przez urokliwą Halę Izerską i Chatkę Górzystów. W trakcie wędrówki nie zabrakło także chwili odpoczynku i moczenia nóg w lodowatej wodzie rzeki Izery.

Choć zmęczenie dawało się we znaki, wszyscy zgodnie uznaliśmy, że był to czas pełen wyzwań, pięknych widoków i wyjątkowych wspomnień – prawdziwa górska przygoda, którą na długo zapamiętamy.